Vidanjör Ekipmanları Nelerdir?

Vidanjörlerin pis atıkları emme görevi yaptıklarını biliyoruz. Ancak ekipman olarak 3 şekilde meydana gelmektedir. Birincisi pis atığın emilmesini sağlayan boru, ikincisi emme işlemini gerçekleştiren santrifüj pompası son olarak da bu pis atıkların toplandığı tank.

VİDANJÖR NASIL ÇALIŞIR?

Tıkanan bölge, lağım ya da bir fosseptik çukuru olabilir. Burada tıkanıklığı açmak için ya da toplanan atığı boşaltmak için insan gücü yetersiz kalabilecektir. Bu durumda yukarıda bahsetmiş olduğumuz gibi emme borusu tarafından atık suyla temasa geçilir. Bu temas sonrasında santriful çalıştırılmaya başlar ve emme işlemi başlatılmış olur. Bu emme neticesinde atıkla emme borusunun bağlı olduğu tankın içerisine dökülür ve bulundukları yerden nakliyesi sağlanmış olur.

Vidanjör NEREDE KULLANILIR?

Genellikle büyük şehirlerde insanlar siteler halinde ya da kalabalık ortamlarda yaşamlarını sürdürmüşlerdir. Dolayısıyla bu evlerden dışarı atılan atıklarda belli bir noktada birleşerek kanal yoluyla alan dışına atılır. Bu alan dışı işleminin amacı atıkların şehrin içerisinden uzağa taşınmasıdır. Bu işlem için hazırlanmış olan fosseptik çukuru ya da kanallar bir süre sonrasında tıkanma işlemiyle başbaşa kalır. Buradaki tıkanıklığı açmanın tek yolu da vidanjörden geçer. İnsanlar vidanjör aracılığı ile bu evsel ya da pis atıkların uzaklaştırılmasını sağlarlar.

Vidanjör her zaman ihtiyaç duyulacak olan bir makinadır. Bu nedenle de mutlaka bu hizmeti veren bir firmayla iletişim halinde olmak gerekir.

Bir Cevap Yazın