Kanal Temizleme

Kanallar büyük ya da küçük şehirlerin alt yapısını sağlayan önemli bir ayrıntıdır. İçerisinden katı ve sıvı atıklar geçtiği içinde bir müddet sonrasında tıkanmalar meydana gelebilecektir. Kalabalık şehir hayatı evsel atıkların bu kanallar aracılığı ile temizlenmesini sağlıyor. Dolayısıyla evlerden atılan yağlı atıklarda bir müddet sonrasında kanal içerisinde donarak tıkanmalara neden oluyor. Bu tıkanıklıklar müdahale edilmediği zamanda geri tepmeler yaşanır. İşte böyle durumlara sebebiyet vermemek adına tıkalı olan kanalların mutlaka açılması gerekir. Bunun için kullanılan yöntemin adı da vidanjördür. Vidanjörler emerek pis atığın tahliyesini yapan mekanizmalardır. Kanal temizliğinde kullanıldığı gibi buna benzer bir çok fosseptik alanlarda da kullanılmaktadırlar.
YÜKSEK BASINÇ SU POMPASI
Pistonlu olan bu araçlarda tıkanma ya da yıkanması gereken kanal tespit edilir ve çapına bağlı olarak 150-400 bar civarında su püskürtür. Bu işlem neticesinde kanalın açılması ya da temizlenmesi sağlanmış olacaktır.
VAKUM POMPASI

Ciddi bir çekim kuvvetine sahip olan bu araçlar atık su tankına sahiplerdir. Çekim kuvvetine oranla su tankı mevcuttur çekilen atıklar bu tank içerisinde toplanır. Atıkların çekimi 8-15 metre derinliğe doğru ilerleyebilmek kapasitesine sahiptir. Her türlü yağ, taş, kök ve buna benzer maddeleri çekebilme gücüne sahiptir.
KANAL HORTUMU VE MAKARASI
Kanal hortumlarının genişlikleri 120 metre uzunluğundadır. İki ucunda da başlıklar bulunur ve bu hortum sayesinde her türlü tıkanıklıkta sorunsuz bir şekilde açılmaktadır.  Bu makinalarda emme işleminin yanı sıra temizlemek içinde basınçlı su sistemleri de vardır.

Bir Cevap Yazın